Uçak korkusuna olanlara köpekli terapi

İGA İstanbul Havalimanı’nda, özel eğitim almış terapi köpekleri, havalimanında yolcularla etkileşime girerek, onlara pozitif enerjileriyle destek oluyorlar.

Sabah’tan Harun Sekmen’in haberine göre, köpekler, gün içinde özellikle uçuşların yoğun olduğu zamanlarda, dış hatlara giden yolcu alanında görev alıyorlar.

STRESSİZ SEYAHAT

İGA İstanbul Havalimanı Müşteri Deneyimi Müdürü Abdülkadir Demirtaş projeye dair şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük küresel aktarma merkezlerinden biri olan havalimanımızda birçok ülkeden milyonlarca misafirimizi ağırlıyoruz. Dolayısıyla sürekli yolcu memnuniyetini merkeze alarak farklı ihtiyaç ve durumlara yönelik hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Seyahat etmek bazen stresli olabiliyor, bu nedenle havalimanımızda keyifli ve rahatlatıcı bir atmosfer sunmayı önemsiyoruz. İnsan ve hayvanların etkileşiminin kan basıncı, stres ve kaygı seviyeleri üzerindeki olumlu etkileri, birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmış durumda.

Biz de bu araştırmalar ışığında hareket ederek terapi köpekleriyle havalimanımızda keyifli ve stressiz bir seyahat deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu sayede misafirlerimizin havalimanımızdan unutulmaz anılar biriktirip mutlu ayrılmalarını amaçlıyoruz.”

İlk etapta 5 köpeğin görev aldığı projenin koordinasyonu, köpeklerin eğitimi ve bakımı da dâhil olmak üzere İGA İstanbul Havalimanı Veteriner Hekimi Volkan Arslan’ın liderliğindeki ekip tarafından yürütülüyor.

Arslan, “İGA İstanbul Havalimanı’nda dünyanın her noktasından milyonlarca misafirimiz oluyor. Biz de misafirlerimize daha iyi bir uçuş deneyimi yaşatıp daha keyifli bir uçuş geçirmesi için, varsa uçuş stresini azaltmak için Türkiye’de ilk defa pilot proje olarak bu uygulamayı hayata geçirdik. Geri dönüşler çok güzel” dedi.

HAYVAN DOSTU HAVALİMAN

İGA İstanbul Havalimanı’nda, seyahat eden minik dostların ihtiyaçları için toplam dört adet evcil hayvan odası bulunuyor. Evcil hayvan odalarında minik dostların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir